Асоціація міст України

Дніпропетровське регіональне відділення

Консультаційна допомога

Питання-відповіді, які найчастіше виникають у процесі

здійснення повноважень органів місцевого самоврядування

 

Зміст питання Відповідь
Хто може надавати послуги первинної медичної допомоги? Лікарем первинної ланки може бути сімейний лікар, педіатр або терапевт. Лікарі первинної медичної допомоги можуть бути найманими працівниками в комунальних або приватних закладах первинної медичної допомоги.

У цьому випадку лікар домовляється про заробітну плату з адміністрацією закладу, відповідно до кількості пацієнтів, яких він задекларує. Тарифні сітки, що діють зараз, не будуть застосовуватися. Також лікарі можуть стати фізичною особою-підприємцем (ФОП) та відкрити власну практику, або об’єднатися з іншими лікарями в спільну практику, щоб оптимізувати витрати.

Заклад первинної медичної допомоги може також укладати договір на надання послуг з лікарем-ФОП. У такому випадку частку своїх доходів лікар віддає закладу на адміністративні та інші витрати згідно домовленостей

Скільки часу може функціонувати ОТГ без печатки та бланків ОТГ, користуючись лише успадкованою печаткою сільської ради та бланком тієї ж сільради? Державна реєстрація ради об’єднаної громади проводиться відповідно до закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» в редакції Закону від 24.11.2015 р. № 815-VIII.

Відповідно до частини 2 статті 17 для державної реєстрації створення, припинення юридичної особи – виконавчого органу місцевої ради (крім виконавчого комітету), а також змін до відомостей про неї подається заява про державну реєстрацію створення, припинення юридичної особи, внесення змін до відомостей про неї, а також акт місцевої ради про створення, припинення виконавчого органу, акт сільського, селищного, міського голови про призначення керівника такого органу.

Державна реєстрація при реорганізації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб після добровільного об’єднання територіальних громад здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Державна реєстрація ради об’єднаної громади є необхідним кроком, оскільки до проходження процедури державної реєстрації (отримання печатки, фіксація підпису в банку тощо) голова громади не матиме права розпоряджатися коштами, відповідно не зможе забезпечити нормальну роботу органів нової об’єднаної громади та виконання бюджетів громад, що об’єдналися до кінця фінансового року.

Ким можуть бути припинені повноваження старости?

Староста є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед жителями села та перед радою об’єднаної громади, її виконкомом.

Публічно звітує перед жителями та перед радою громади.

У випадку невиконання обов’язків достроково позбавляється повноважень за ініціативою жителів або місцевої ради.

Графік та розпорядок роботи старости, механізм припинення повноважень, як?, хто? і в який спосіб його контролюватиме – усе це прописується самою громадою в Положенні про старосту

Який юридичний статус матиме служба у справах дітей, яка створена в ОТГ? Відповідно до ст. 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей, служби у справах дітей мають статус юридичної особи і вони мають функціонувати як самостійні структурні підрозділи