Асоціація міст України

Дніпропетровське регіональне відділення

Виїзна консультація

21 липня відбулась чергова виїзна консультація виконавчої дирекції Дніпропетровського РВ АМУ з працівниками Іларіонівської селищної ОТГ Синельниківського району за участі консультанта з юридичних питань Ігоря Мамонова та консультанта з бюджетних питань Інни Кравченко, що працюють у рамках проєкту «Пульс» «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Ігор Мамонов подякував за теплий прийом і зауважив, що він представляє Асоціацію міст України – організацію, яка лобіює інтереси органів місцевого самоврядування і стоїть на захисті прав громад і запросив Іларіонівську ОТГ приєднатись до Асоціації міст України задля подальшої плідної співпраці.
Консультація в Іларіонівській ОТГ була підготовлена за питаннями, які подала громада. В ході консультації Ігор Мамонов детально зупинився на законодавчих змінах щодо оренди державного та комунального майна. Оренда як джерело наповнення бюджету, аукціони з комунального майна, електронні ресурси для здійснення закупівель, етапи передачі в оренду комунального майна, які документи необхідно прийняти місцевим радам за новим законом про оренду комунального і державного майна – всі ці та інші законодавчі інновації презентував учасникам консультації Ігор Мамонов. Він дав вичерпні відповіді на запитання і запропонував за необхідності і надалі звертатись за консультаціями до регіонального відділення АМУ.
Про новації до Держбюджету розповіла консультант з фінансових питань проєкту «Пульс» Інна Кравченко, яка зауважила, що «8 липня Уряд затвердив виділення субвенції на підтримку розвитку ОТГ у сумі 1,68 млрд. грн». Вона також звернула увагу працівників Іларіонівської громади на особливості сплати податку на землю і нерухоме майно на період карантину (березень-квітень), про скасування обов’язку щорічного прийняття рішень про встановлення місцевих податків та зборів та про законопроєкт № 3118, що був проголосований ВР 4 червня 2020 р., щодо забезпечення зарахування ПДФО до відповідних місцевих бюджетів.
Консультанти надали розлогі презентації для більш детального опрацювання в громаді.