Асоціація міст України

Дніпропетровське регіональне відділення

Виїзні консультації

17 липня  відбулась  виїзна консультація виконавчої дирекції Дніпропетровського РВ АМУ з працівниками Піщанської сільскої  ОТГ  Новомосковського району за участі консультанта з юридичних питань Ігоря Мамонова та консультанта з бюджетних питань Інни Кравченко, що працюють у рамках проєкту «Пульс» «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», який реалізує АМУ за підтримки USAID.

Ігор Мамонов  зауважив,  що він представляє Асоціацію міст України – організацію, яка лобіює інтереси органів місцевого самоврядування і стоїть на захисті прав громад.

У ході  консультації  Ігор Мамонов  детально зупинився на нових правилах   оренди державного та комунального майна відповідно до законодавчих змін, наглядно демонструючи етапи підготовки та передачі в оренду комунального майна  як джерела наповнення місцевого бюджету.

Про новації до Держбюджету розповіла консультант з фінансових питань проєкту «Пульс» Інна Кравченко: «8 липня Уряд затвердив виділення субвенції на підтримку розвитку ОТГ  у сумі 1,68 млрд. грн.», – зауважила  Інна Кравченко.  Вона також звернула увагу працівників  Піщанської громади на особливості сплати податку на землю і нерухоме майно на період карантину (березень-травень), про скасування обов’язкового щорічного прийняття рішень про встановлення місцевих податків та зборів.